iekš Sākums / 2010. gada 23. jūlijs

Pre-positivus geotūre (+Foto)

7

Sakarā ar mājaslapas dizaina izmaiņām raksts ir atjaunināts (01.03.2013.).

Ceturtdien, dienu pirms izslavētā Positivus festivāla, izdomājām izbraukāt Limbažu novada skaistākās vietas, vadoties pēc Geocaching.com norādītajām vietām. Priekš nezinātājiem šeit ir raksts par šo spēli.

Tātad četru cilvēku kompānijā uzsākām ceļu uz pirmo objektu, kas atrodas Tūjā. Tas ir lielais “Zaķu akmens”, kas nemaz nebija tik liels, lai ātri spētu to atrast. Nu problēma bija tanī, ka nevienam no mums nebija GPS aparāts, tāpēc nācās iztikt ar kartēm un aerofoto. Pēc pusstundas čakarēšanās akmeni tomēr atradām un pāris minūšu laikā slēpnis arī padevās.

Tālāk  ceļš gar jūru veda mūs uz nākošajiem diviem slēpņiem, kad atrodas Ķurmragā. Sākumā bija problēmas ar mašīnas novietošanu un piekļūšanu jūrai, bet pēc kāda laika jau atradām labu vietiņu, kur noparkoties. Pēc kādiem 2km gar jūras krastu sasniedzām tūres otro slēpni – “BYOP – Kurmrags“.

Slēpnis atradās, manuprāt, stulbā vietā – privātīpašums un koku saknes. Varēja jau slēpt kaut tajā pašā šķībajā bākā. Kādu stundiņu padzīvojāmies un tad devāmies kādus 200m uz priekšu pie vientuļā koka jūras krastā. Nekas tur īpašs nebija, tikai bišu pūznis. Pēc šī slēpņa gar jūras krastu devāmies atpakaļ uz Opļa. Pie viena pazaudēju savas iešļūcenes.

Opļa tālāk mūs veda uz Muižuļu akmeni. Šo vietu diemžēl nesanāca apskatīt (senāk esmu tur bijis, bet nu neatceros), jo pusceļā labais stigas ceļš bija smagi sačakarēts, ka tikai ar džipu būtu izbraucams. Nu neko… Devāmies uz Jukebox, kas atrodas ļoti tuvu Vitrupes ietekai jūrā. Šis slēpnis izceļas ar to, ka piedāvā mainīties ar mūzikas diskiem. Zinādami par šo iespēju, bijām līdzi paķēruši Britnijas Spīrsas albumu, kuru arī turpceļā skandinājām. Pašu kastīti atradām salīdzinoši ātri. Iekšā Britnijas disku, ārā Karšti Ritmai un Brat 2 soundtreku. Pēc šī sekoja kārtējā pelde Vitrupes jūrmalā.

Pēc diezgan lielas atpūtas lēcām iekšā vāģī un ripojām uz Svētciema pusi. Ciemā iepirkām ūdens krājumus, lai spētu piebeigt ceļojumu. Tālāk pa zemes ceļu uz Upuralām. Šo vietu bija viegli atrast, jo ceļa malā bija labi pamanāma zīme. Alas apskatījām, iekšā nelīdām, jo gaismiņas nebija, slēpni atradām un laidāmies prom uz pēdējo apskates objektu – Pilku purvs.

Cauri Pālei vadījāmies pēc ceļa zīmēm, bet tāpat nomaldījāmies. Beigās tomēr atradām zīmi, kas apgalvoja, ka purvs atrodas vēl 2km mežā. Ar mašīnu bija bail braukt iekšām, jo ceļu vienā vietā pārāva kārtīgs bedru lauks, tāpēc lecām āra un tik pat ātri ielecām atpakaļ, dunduri – maitas! Te viņi bija nenormāli daudz. Pēc kārtīgas vietas izpētīšanas nedaudz pa zālīti apbraucām “trakās” bedres un lēnā gaitā pa tumšu, miglas ieskautu (tiešām izskatījās, kā šausmu filmās) vienvirziena meža ceļa tuvojāmies galapunktam. Tie 2km likās kādus 10km gari dēļ uzmanīgās braukšanas, bet nu tomēr beigās ieraudzījām lielo plāksni un stāvlaukumu, kas lika saprast, ka esam klāt.

Tālāk jau veiksmīgi pa kilometru garo purva taku aizgājām līdz skatu tornim. Skats, kas šeit pavērās, bija to iepriekšējo pūļu un baiļu vērts. Apburoša vieta. Ierakstījāmies logbukā, pačilojām vēl kādu laiciņu, izbaudot vietu. Lielisks noslēgums mūsu geotūrei, kas ievilkās līdz vēlam vakaram. Šāda ekskursija draugu lokā bija lieliska izklaide un atpūta karstā vasaras dienā.

Brauciena plāns un maršruts.

(
Warning: Use of undefined constant first_name - assumed 'first_name' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hcucbbze/public_html/optimisti/wp-content/themes/oklubs/single.php on line 29
Kārlis
Warning: Use of undefined constant last_name - assumed 'last_name' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hcucbbze/public_html/optimisti/wp-content/themes/oklubs/single.php on line 29
Rozenbergs)

Esmu Optimistu kluba tehniskais urķis. Brīvo laiku aizpildu ķimerējoties ar mājaslapu veidošanu vai skraidot riņķī ar videokameru. Mans blogs - drinkits.optimisti.lv

Diskusijas (7)Palasi, ko citi domā par šo rakstu!

 1. omamma23/07, plkst. 09:44

  Purvs brīnišķīgs! vai kādam ir ziņas ne tikai par slēpņiem, bet arī par tur atrodamām ogām? Varbūt vērts aizbraukt?
  Apraksts par tūri uzslavas cienīgs.

 2. tomy9123/07, plkst. 10:23

  Drinkit, vari kkur iemest full size 19.,21. un 24. bildi, lai var uzmest par ekrāntapeti?

 3. cīnītājs23/07, plkst. 10:55

  @omamma – ar ogām tur bija tā pat kā ar slēpņiem. Ļoti maz. Gar gājējiem paredzētajiem dēļiem varbūt trīs mazas un zaļas lācenes ieraudzīju.
  @tomy91 – iedošu bajkas kontu un tad kaut visas bildas kā ekrāntapetes vari izmantot 😀

 4. tomy9123/07, plkst. 12:46

  Man jau viens pirāts pāris kopijas paspēja iedot, tā kā nepirkšu 😀

 5. cīnītājs23/07, plkst. 17:04

  nekad vairs drinkits’am nevienu bildi nesūtīšu.. ne atsauces.. izplata bez autora piekrišanas… psc līmenis 😀

 6. kzh24/07, plkst. 06:52

  esmu tā dzirdējis, ka likt internetā “spoilojošas” bildes, kas varētu atvieglot citiem atrast slēpni, neesot labs stils

 7. drinkits25/07, plkst. 18:32

  @kzh tu kādā bildē redzi, ka parādam precīzu slēpņa vietu? Nekas vairāk, kā parastas apskates objektu bildes. 😀

Komentē rakstu!