iekš Bez tēmas / 2010. gada 12. novembris

Vecītis ar zelta rokām

1

Richard Proenneke

Šodien vandoties pa internetu, atradu Youtube ievietotu video “Alone in the Wilderness”, kurā ir redzama daļa no Richard Proenneke filmas ar tādu pašu nosaukumu. Noskaties šo daļu, man jau radās milzīga interese redzēt visu filmu. Protams, pirātu līcis man palīdzēja ātri tikt pie kārotā.

Pats Ričards (Richard) dzimis 1916. gadā. Dienējis armijā, pēc tās izmācījies par mehāniķi. Viņš bija ļoti gudrs, lieliski mācēja pielāgoties apstākļiem, kā arī jebkuru darbu darīja ar lielu precizitāti un aizrautību. Pēc darbā pavadītiem gadiem atvaļinājumu viņš nolēma pavadīt dabā pie Dvīņu ezeriem (“Twin Lakes”) Aļaskā.

1968. gadā 52 gadu vecumā Ričards devās uz noteikto vietu un sākumā dzīvošanai izmantoja mājiņu, ko bija sarunājis pirms došanās uz Aļasku. Tā atradās pietiekami tuvu vietai, ko viņš bija izvēlējies savas mājiņas celtniecībai. Sākumā viņš pie ezeriem pavadīja 16 mēnešus, kurus izmantoja mājas būvniecībai, vietas iekārtošanai, krājumu sagatavošanai. Uz īsu brīdi viņš devās prom uz mājām, lai satiktu radiniekus un savāktu vēl nepieciešamās lietas. Pēc tam viņš savā jaunuzceltajā būdiņā pavadīja 30 gadus, retu reizi apciemojot ģimeni ASV.1999. gadā nu jau 82 gadus vecs viņš savu skaisto vietiņu pie Dvīņu ezeriem pameta un atgriezās civilizācijā.

Viss šis stāsts un filma man patiesi iedvesmoja. Nesen arī biju noskatījies mūsdienīgu versiju par izdzīvošanu dabā vienam pašam “Alone in the wild“, bet tas čalīts visas sērijas čīkstēja un nemācēja sevi nodrošināt, lai izdzīvotu.

Tagad šī stāsta iedvesmots došos uz tuvējiem Viļķenes purviem padzīvot kādu mēnesi. Sākumā dzīvošu zem vētras nogāzta koka saknes, dzeršu sūnu tēju un izklaidēšos ar vēl gulēt neaizgājušiem Igaunijas lāčiem. Bet tā nopietni padomājot, būtu interesanti kādu nedēļu vasarā padzīvot mežā.

(Kārlis Rozenbergs)
Esmu Optimistu kluba tehniskais urķis. Brīvo laiku aizpildu ķimerējoties ar mājaslapu veidošanu vai skraidot riņķī ar videokameru. Mans blogs - drinkits.optimisti.lv

Diskusijas (1)Palasi, ko citi domā par šo rakstu!

  1. Aigar15/11, plkst. 23:10

    Paldies, ka padalījies. noskatījos šo filmu – ļoti interesanta un ļoti pozitīvs vīrelis. Jāatzīst gan, ka man ši filma īpaši nenoderēs, ja nonākšu uz vientuļas salas, jo atlika tikai ar skaudību noskatīties, cik veikli un prasmīgi viņš pielietoja savus darbarīkus

Komentē rakstu!