iekš Sākums / 2011. gada 28. novembris

Optimisti tiek pie jaunas foto un video tehnikas

8

Acīgākie jau būs pamanījuši, ka biedrība “Optimistu klubs” Viļķenes pagasta pasākumus sākuši iemūžināt ar jaunu un modernu foto un video tehniku. „Optimistu klubs” par Ls 2651,50 iegādājusies foto un video tehniku projektā „Viļķenes pagasta multimediju arhīvs internetā un failos”. Viļķenieši atbalstu guva biedrības „Jūrkan­te” iz­slu­dinātajā Eiro­pas Lauk­saim­niecības fon­da lau­ku attīstībai pro­jek­tu kon­kursā pasāku­mam Lau­ku eko­no­mi­kas dažādošana un dzīves kva­litātes vei­cināšana vietējo attīstības stratēģiju īste­nošanas te­ri­to­rijā. Līdzfinansējumu 11% apmērā nodrošināja Limbažu novada pašvaldība.

Iegādātā foto un video tehnika jau šobrīd tiek izmantota Viļķenes pagasta kultūras, sporta un citu pasākumu atspoguļošanai. Esam ļoti priecīgi, ka vairs nebūs jāsamierinās ar izbrāķētiem videofailiem un miglainām bildēm. Līdz šim izmantojām privātās fotokameras un videokameras, lai iemūžinātu Viļķenes pagasta dzīves norises, taču šī tehnika jau bija krietni nolietojusies un vairs nespēja kvalitatīvi pildīt savas funkcijas.

Tā pat kā līdz šim visas fotogrāfijas un video apskati būs atrodami biedrības mājaslapā www.optimisti.lv, kur tos varēs bez maksas lejupielādēt. Papildus visi foto un video faili tiks glabāti uz ārējiem datu nesējiem, veidojot multimediju arhīvu. Līdz ar to tiks nodrošināta iespēja atskatīties uz Viļķenes pagasta dzīves norisēm pēc desmit un vairāk gadiem. Iespējams šis arhīvs gadiem ejot kļūs par nozīmīgu Viļķenes pagasta vēsturisko liecību.

Mūsu mājaslapu apmeklē arvien vairāk cilvēku, tāpēc aicinām viļķeniešus aktīvi līdzdarboties mājaslapas veidošanā, pastāstīt par notikumiem, kurus vajadzētu zināt arī citiem un informēt uz optimistu.klubs@gmail.com par pasākumiem, kurus vēl neesam atzīmējuši pasākumu kalendārā (sadaļā “Kalendārs”), lai būtu tur klāt un neko nepalaistu garām.

(Jānis Rozenbergs)
Viens no biedrības "Optimistu klubs" radītājiem. Projektu realizētājs. Fotoamatieris.

Diskusijas (8)Palasi, ko citi domā par šo rakstu!

 1. rusantro29/11, plkst. 07:12

  Uzrakstiet taču, kas par modeli, kādi objektīvi, kāda zibspuldze? Interesanti.

  • jeyman29/11, plkst. 08:49

   Nikon D5100+AF-S DX Nikkor 18-105 mm, AF-S DX Nikkor 18-200 mm f/3.5-5.6 G ED VR II, Nikon Speedlight SB-700, videokamera Panasonic HDC-TM900. Nav pro tehnika, bet ir gana labi.

 2. rusantro29/11, plkst. 08:58

  Pro tehnika Jus arī nav vajadzīga, ar to kas ir iegādāts var tikt galā. Man vienkārši liekas, ka par komplektu esat spēcīgi pārmaksājuši. Varēja vel šo to piepirkt. Bet nu tas tā.

  • jeyman29/11, plkst. 12:08

   Es norādīju tikai pamatlietas – foto un video. Vēl jau ir statīvs, soma, ārējais cietais disks, pietiekami jaudīgs kompis, lai varētu ātri apstrādāt video u.c.tehnika. Cenu ziņā dabūjām diezgan lēti un izdevīgi, jo pērkot visu tehniku no viena piegādātāja ir iespēja pakaulēties. 😉 Katrā ziņā cena tika daudz vērtēta un salīdzināta ar citiem, tā kā pārmaksāts nav.

 3. Andris29/11, plkst. 09:25

  Ierosinājums – būtu forši, ja arī sadaļā VIDEO varētu komentēt. Droši vien būs interesanti video, būs arī viedokļi un diskusijas … nu tas tā, kad sanāk laiks

  • drinkits29/11, plkst. 13:14

   Visi video, kas ir Video sadaļā ir arī ievietoti kā raksti, tā kā komentēt tos var attiecīgajā rakstā.

 4. rusantro29/11, plkst. 12:27

  Tādā gadījumā ņemu savus vārdus atpakaļ. lai izdodas viss, kas ieplānots.

 5. PAPS03/12, plkst. 17:25

  a es ta iedomajos, ja jau ir ta vido kamera, tad jau visu speli var nofilmer, kas mak! Un pec tam to video var sagraizit un ielikt majaslapa ka atru parskatu par speli. un, piemaram, menesha beigas uztaisit kkadu Top10 video formata, lai kaut kas interesantaks ir, ja tas ir izdarams, nevis tiaki bildes.! Ko sakat!? Jo bildes nesanak vnk labas.

Komentē rakstu!