iekš Kultūra, Sākums / 2015. gada 3. janvāris

Himnas goda diena būs valstiska mēroga pasākums

0

DSCN0709Rīgā, Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notika sanāksme par nākamgad Viļķenē gaidāmo Himnas goda dienu. Tas būs valstiska mēroga pasākums, kas norisināsies 23. maijā, akcentējot komponista, Latvijas himnas autora Baumaņu Kārļa 180. jubileju.

Arī Limbažu novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Mārīte Saulīte piedalījās šajā apspriedē. Viņa pastāstīja, ka ir zināma koru koncerta programma – daļa kolektīvu jau ir pieteikušies un sākuši strādāt ar tās repertuāru. Plānots, ka koncertā būs aptuveni 500 dziedātāju. Vēl iecerēts aicināt pārstāvjus no Sanktpēterburgas ar lasījumu par Baumaņu Kārļa kādreizējām gaitām tur. Ja arī uz svētkiem nepaspēs iznākt muzikoloģes Zanes Gailītes grāmata par komponistu, noteikti būs tai veltīta konference. Tāpat Viļķenē varēs skatīt tēlnieka Viļņa Titāna darbu izstādi. Viņš, kā zināms, veidojis arī tur esošo Baumaņu Kārlim veltīto pieminekli. – Himnas goda diena Limbažu novadā būs pirmais lielais pasākums, kas norisināsies Latvijas 100. jubilejas zīmē. Liekas, ka šie svētki izdosies skaisti, jo programma jau tagad izskatās piesātināta, – domā M. Saulīte.

Zināms, ka Himnas goda dienas rīkošanai 7000 eiro piešķirti konkursā Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts mežu finansētajā mērķprogrammā Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi.

Resurss: Ilva Birzkopa, www.auseklis.lv

(
Warning: Use of undefined constant first_name - assumed 'first_name' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hcucbbze/public_html/optimisti/wp-content/themes/oklubs/single.php on line 29
Jānis
Warning: Use of undefined constant last_name - assumed 'last_name' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/hcucbbze/public_html/optimisti/wp-content/themes/oklubs/single.php on line 29
Rozenbergs)

Viens no biedrības "Optimistu klubs" radītājiem. Projektu realizētājs. Fotoamatieris.

Komentē rakstu!